آشنایی با طرز کار یخساز صنعتی

یخساز صنعتی

دستگاه یخساز صنعتی از یک چرخه تشکیل می شود که شامل کپرسور و پمپ و اواپراتور و کندانسور می باشد که در با استفاده از این وسایل در یخساز یک چرخه به صورت متناوب تکرار می شود و یخ در دستگاه یخ ساز تولید می گردد.

البته یکی از مهمترین وسایل در یخساز گاز تبرید می باشد و در واقع در این سیستم تبرید گاز مهمترین بخش دستگاه یخساز صنعتی می باشد که با به چرخش در آمدن در سیستم یخساز و تقطیر و تبخیر شدن عمل سردسازی و یخسازی را در دستگاه یخساز انجام می دهد.

گاز بعد از تزریق در چرخه دستگاه یخساز توسط کمپرسور فشرده می شود و تبدیل به مایع می گردد و در حرارت بالا به شمپ کندانسور پمپ می شود و این پمپ شدن توسط کمپرسور هم باعث چزخش گاز در چرخه تبرید یخساز و هم باعث می گردد.

گاز تبدیل به مایع در دمای بالا گردد این گاز تقریبا مایع شده در یخساز به سمت کندانسور رفته و درآنجا با از دست دادن حرارت خود تبدیل به مایع با دمای مناسب می گردد که بعد از طریق مسیرهای تعبیه شده در دستگاه یخ سازبه سمت اواپراتور دستگاه یخساز هدایت می گردد که در آنجا این اواپراتور که در مجاورت آبی است که توسط پمپ به داخل دستگاه یخساز آمده است قرار می گیرد.

طرز کار یخساز صنعتی

در این محل به خاطر خاصیت اواپراتور و نوع گاز با جذب گرمای محیط اطراف در داخل محفظه یخساز مایع داخل محفظه را به یخ تبدیل کرده و خود مایع داخل اواپراتور تبدیل به بخار می گردد و این عمل ضمن گرفتن گرمای محیط که در مجاورت آن آب می باشد در یکمحفظه ایی که در داخل یخساز تعبیه شده است مایع داخل لوله های مسی اواپراتور تبدیل به بخار می گردد.

در دستگاه های یخساز صنعتی از تونل انجماد استفاده می شود که به شما در ادامه خواهیم آموخت تونل انجماد در یخساز چگونه عمل می کند.

عملکرد اواپراتور در این تونل انجماد یخساز چیست؟

این سیستم تبرید در واقع برای تمامی یخساز ها می باشد یعنی انواع یخساز از قبیل : دستگاه یخساز صنعتی ، دستگاه یخساز حبه ای ، دستگاه یخساز پودری ، دستگاه یخساز قالبی ، دستگاه یخساز پولکی و دستگاه های یخساز به صورت خانگی و غیره.

شما بعد از اطلاع از این عملکرد باید به سراغ انواع کمپرسور یخساز و انواع کندانسور یخساز و اواپراتور یخساز و غیره بروید تا از خرید یخساز صنعتی خود مطمئن گردید.

یکی از مهمترین بخشهای دستگاه یخساز  بخش تونل انجماد دستگاه یخساز می باشد که بسیار مهم است نحوه ایجاد این تونل انجماد در دستگاه یخساز که همه اتفاقات یخسازی در این قسمت رخ می دهد.

قیمت یخساز همانطور که در بالا توضیح دادیم اعم از قیمت یخساز صنعتی و قیمت یخساز حبه ای و قیمت یخساز پودری و قیمت یخساز رستورانی و قیمت یخساز قالبی و غیره به جنس و انواع مشخصات عوامل تولید کننده یخساز دارد.

عملکرد یخساز صنعتی

 

 

 

اشتراک گذاری

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه زرین با تكيه بر تجربه و دانش فني سعي بر اين دارد تا محصولاتي با كيفيت و قيمت مناسب را در راستاى طراحي و تجهيز آشپز خانه هاي صنعتي (رستوران،فست فود) وصنايع سرد و گرم را با كسب حداكثري رضايت مشتريان ، توليد و عرضه نمايد. 

شعبۀ 1

شعبۀ 2

دسترسی سریع

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر