دکوراسیون آشپزخانه | معرفی انواع دکور آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه | معرفی انواع دکور آشپزخانه

آشپزخانه فضایی است که زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم و زیبایی و کار آمدی آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون داخلی منزل دارد.

با توجه به کوچک تر شدن متراژ منازل و اختصاص دادن فضای کمتری به آشپزخانه در عین حال افزایش لوازم برقی و تجهیزات مخصوص آن، باید طراحی و دیزاین دکوراسیون آشپزخانه به شکل اصولی و کاربردی صورت گیرد.

آشپزخانه‌های امروزی فقط محل طبخ و آماده سازی غذا نیستند بلکه مکانی برای جمع شدن اعضای خانواده برای میل کردن غذا نیز می‌باشند: بنابراین چیدمان و عملکرد آشپزخانه با گذشته متفاوت است.

به وسیله دکوراسیون مناسب می‌توانید فضای مفید آشپزخانه را افزایش دهید. در این متن با چند نوع دکوراسیون آشپزخانه آشنا می‌شوید.

دکوراسیون آشپزخانه U شکل

این مدل آشپزخانه به صورت دو دیوار در مقابل هم می‌باشد که توسط یک دیوار میانی به هم اتصال پیدا کرده‌اند. این 3 دیوار کنار هم شکلی مانند U را به وجود می‌آورند.

آشپزخانه‌های U شکل کاربرد بیشتری نسبت به طرح‌های دیگر دارند. در این مدل، فضای آشپزخانه به چند قسمت تقسیم می‌شود، تراکم در یک قسمت از بین می‌رود و موجب از بین رفتن شلوغی و بی نظمی در آشپزخانه می‌شود.

با قرار دادن یک پنجره مناسب در آشپزخانه U شکل به جذابیت و بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه تان کمک کنید.

همچنین وجود سه دیوار اجازه می‌دهد از کابینت‌های بیشتری استفاده کنید و آشپزخانه ای جادار و کارآمد داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه L شکل

به وسیله این طراحی ظریف، می‌توانید نقاط کور و بلااستفاده آشپزخانه تان را به نحو احسنت استفاده کنید.

در طراحی L شکل اتاق پذیرایی و آشپزخانه در امتداد هم قرار دارند و در واقع کنار یکدیگر می‌باشند به همین دلیل سالن نشیمن بزرگ تر و دل باز تر به نظر می‌رسد.

این سبک برای منازلی که اتاق پذیرایی کوچکی دارند بسیار مناسب است. در مدل L شکل، اندازه اضلاع دیوارها می‌تواند هر طولی داشته باشند مثلاً باهم یک اندازه باشند یا دیواره عمودی بزرگتر از دیوار افقی باشد.

مدل L شکل هم برای منازلی با محیط بزرگ و هم برای منازلی با محیط کوچک مناسب است. اگر در طراحی این مدل دقت کنید فضای مناسبی برای آشپزخانه تان فراهم خواهد شد.

یکی از تنها ایرادات این طرح این است که فضایی برای کابینت جزیره ای ندارد.

دکوراسیون آشپزخانه به شکل طویل و باریک

جهت طراحی آشپزخانه برای خانه ای که فضای محدودی دارد، استفاده از طراحی به شکل طویل و باریک به اصطلاح Galley مناسب است. این سبک یکی از بهترین طراحی‌های دنیا است که از گذشته تا به امروز کاربرد فراوانی داشته است.

آشپزخانه طویل و باریک دو دیوار بلند و موازی کنار هم قرار دارند که می‌تواند مکانی برای کابینت‌ها باشد یا به صورت دیوار ساخته شود.

فضای رفت و آمد در این مدل آشپزخانه‌ها به اندازه کافی وجود دارد زیرا لوازم آشپزخانه مانند گاز، فریزر و … همگی به شکل موازی در دو طرف آشپزخانه قرار دارند.

دکوراسیون آشپزخانه شبه جزیره ای یا اپن

این مدل آشپزخانه در ایران با نام آشپزخانه اپن مرسوم است. این طراحی برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است.

آشپزخانه اپن بدون ساخت دیوار فضایی برای نصب کابینت‌ها در بخش جزیره یا اپن فراهم می‌آورد.

در این سبک پیشخوان بزرگ یا همان اپن، قسمتی مانند میز برای انجام کارهای آشپزخانه، گذاشتن وسایل و یا میل کردن غذا را در اختیار افراد قرار می‌دهد. به همین دلیل این دکوراسیون آشپزخانه نسبت به انواع دیگر برتری بیشتری دارد.

اشتراک گذاری

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه زرین با تكيه بر تجربه و دانش فني سعي بر اين دارد تا محصولاتي با كيفيت و قيمت مناسب را در راستاى طراحي و تجهيز آشپز خانه هاي صنعتي (رستوران،فست فود) وصنايع سرد و گرم را با كسب حداكثري رضايت مشتريان ، توليد و عرضه نمايد. 

شعبۀ 1

شعبۀ 2

دسترسی سریع

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر