همه آن چیزی که درباره شربت سردکن باید بدانیم

شربت سردکن

تمام لذت نوشیدنی‌های مختلف به سرد بودن آنهاست. به خصوص در فصل تابستان نوشیدنی‌های رنگ و وارنگ سرد علاوه بر لذت فراوان، می‌تواند در کاستن از عطش و گرمازدگی تأثیر بسیاری داشته باشد. برای خنک نگه‌داشتن این نوشیدنی‌ها به دستگاهی نیاز است که اغلب آن را شربت سرد کن می‌نامند.

شربت سرد کن در دو نوع برقی یا الکتریکی و مکانیکی و ساده موجود است و با ساختاری ساده می‌تواند مایعات مختلفی مانند شربت‌ها و آبمیوه‌ها را تا ساعات زیادی سرد نگهداری کند.

شربت سرد کن به انواع تک مخزن و دو مخزن و سه مخزن و حتی بیشتر تقسیم می‌شود، که توجه به تعداد مخزن‌ها بنا بر بزرگی کار خریدار، از لازمه‌های دیگر برای خرید شربت سرد کن است.

معرفی دستگاه شربت سردکن به همراه ویژگی‌های آن

دستگاه شربت سرد کن ابزاری برای سرد نگه داشتن نوشیدنی‌هاست که به خصوص در آبمیوه فروشی‌ها و بستنی فروشی‌ها بسیار دیده می‌شود و معمولاً رنگ‌های خوش رنگ و لعاب مخزن‌هایشان، جذب کننده مشتریان بسیاری است.

شربت سرد کن ها به دو روش عمومی و مرسوم فیزیکی و برقی، انواع نوشیدنی را سرد می‌کنند. برخی نمونه‌ها برای جذب مشتری و راحتی استفاده از شربت یا نوشیدنی، مدل‌هایی را به‌صورت سلف‌سرویس عرضه کرده‌اند.

معرفی دستگاه شربت سردکن

بررسی انواع دستگاه شربت سردکن

شربت سردکن خمره‌ای

شربت سردکن‌های خمره‌ای به شربت سردکن‌های تک مخزن نیز معروف می‌باشند. در واقع این دستگاه‌ها فقط یک مخزن دارند. اما نکته قابل توجه گنجایش مخزن این شربت سردکن‌ها می‌باشد. معمولاً مخزن این شربت سردکن‌ها 20 لیتر می‌باشد.

شربت سردکن‌های خمره‌ای مجهز به یک هم زن نیز می‌باشند. از این رو در عین خنک سازی می‌توان نوشیدنی و شربت‌های پالپ دار نیز در مخزن آن قرار داد. از شربت سردکن خمره‌ای به عنوان دوغ سردکن نیز می‌توان استفاده نمود.

موتور خنک کننده در این دستگاه‌ها از نوع موتورهای هرماتیک بسیار با کیفیت می‌باشد. موتورهای هرماتیک همان موتورهایی هستند که در یخچال های خانگی نیز از آن استفاده می‌گردد.

بدنه دستگاه بر اساس استانداردهای جهانی از استیل 304 انتخاب می‌شود. زیرا جنس استیل کاملاً ضد زنگ بوده و دچار پوسیدگی نمی‌شود. جنس مخزن این دستگاه‌ها نیز از پلی کربنات ساخته شده است.

شربت سردکن خمره‌ای

شربت سردکن‌های پمپی و همزن دار

این شربت سازها در انواع تک مخزن ، دو مخزن ، سه و چهار مخزن طراحی می‌شوند. شربت سردکن‌های پمپی به شربت سردکن‌های فواره‌ای نیز معروف می‌باشند.

در این نوع دستگاه‌ها نیز یک پمپ محتویات داخل مخزن را به جهت خنک سازی و مخلوط کردن به حالت گردش در می‌آورد. مخزن این دستگاه‌ها گنجایش‌های مختلفی دارند اما معمولاً گنجایش هر مخزن آن 12 لیتر می‌باشد. هر چقدر تعداد مخزن بیشتر باشد می‌توان شربت‌های مختلفی درون آن‌ها خنک نگه داشت.

مدل‌های ساده‌تر این شربت سردکن‌ها به‌جای پمپ از یک پارو و میکسر برای هم زدن شربت داخل مخزن بهره می‌برند.

معمولاً از شربت سردکن‌های پمپی چهار و یا سه مخزنه بیشتر در کافی شاپ ها ، آبمیوه فروشی‌ها و … استفاده می‌شود. هر چقدر تعداد مخزن‌های دستگاه بیشتر باشد ، قدرت موتور خنک کننده آن نیز باید بیشتر باشد.

 

 

اشتراک گذاری

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه زرین با تكيه بر تجربه و دانش فني سعي بر اين دارد تا محصولاتي با كيفيت و قيمت مناسب را در راستاى طراحي و تجهيز آشپز خانه هاي صنعتي (رستوران،فست فود) وصنايع سرد و گرم را با كسب حداكثري رضايت مشتريان ، توليد و عرضه نمايد. 

شعبۀ 1

شعبۀ 2

دسترسی سریع

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر