چگونه یک آشپزخانه مدرن و زیبا داشته باشیم؟

چگونه یک آشپزخانه مدرن و زیبا داشته باشیم؟

آشپزخانه قلب هر خانه محسوب می‌شود شما می‌توانید با هزینه ای مناسب و کمی خلاقیت قلب خانه تان را لوکس تر و مدرن تر بچینید.

در منازلی که کوچکتر هستند طراحی دکوراسیون آشپزخانه تأثیر بیشتری در حس و حال اعضای خانواده می‌گذارد. هر چه متراژ آشپزخانه تان بزرگ تر باشد چیدمان مناسبش جلوه گری بیشتری خواهد داشت.

اگر می‌خواهید آشپزخانه مدرن و متفاوت داشته باشید یا اگر طراح داخلی هستید و به دنبال انواع ایده ها می‌گردید در این مقاله همراه ما باشید.

برای داشتن آشپزخانه مدرن باید تمامی بخش ها و موارد زیر را در نظر بگیرید:

نورپردازی

اگر می‌خواهید آشپزخانه تان روشن تر و صمیمی تر به نظر برسد بهتر است به طراحی نورپردازی منزلتان توجه کنید.

بسیاری از افراد به نورپردازی آشپزخانه دقت نمی‌کنند در حالی که برای هر چه زیباتر دیده شدن آشپزخانه تان به آن توجه کنید.

می‌توانید این کار را با لوستر های متنوع و با سبک های جدید انجام دهید.

انتخاب پرده شیک

اگر آشپزخانه تان پنجره دارد خیلی خوش شانس هستید چراکه با انتخاب پرده ای شیک، شکل خاص تری را به آشپزخانه تان می‌بخشید.

انتخاب بهترین ترکیب رنگ

دکوراتور های حرفه ای ترکیب رنگ آشپزخانه را با ریزبینی خاصی انجام می‌دهند. اکثر متخصصان رنگ های گرم و شاد را برای آشپزخانه برمی گزینند.

برای مثال می‌توانید کابینت ها را با رنگ سفید و وسایل آشپزخانه را استیل بچینید یا می‌توانید پرده کرکره ای لیمویی همراه با کابینت ها و کف پوش گردویی استفاده کنید.

ست کردن رنگ دیوار با وسایل آشپزخانه

می‌توانید دیوار های آشپزخانه را رنگ کنید یا از کاغذ دیواری استفاده کنید. استفاده از سنگ در فضای خالی کابینت ها از هم، نیز بسیار شیک و زیباست. با ست کردن دیوار با کابینت ها و دیگر وسایل تنوع زیبایی را در آشپزخانه تان به وجود می‌آورید. برای مثال کابینت‌ها، صندلی‌های پیشخوان و دیوار پوش‌های طیف فندقی انتخاب کنید و در دیوار از سنگ های سبز رنگ استفاده کنید.

استفاده از قفسه های جدید

قفسه ها و شلف ها بهترین وسایل برای قرار دادن وسایل، ذخیره سازی کافی است همچنین مانع ریخت و پاش در آشپزخانه می‌شود. شما می‌توانید بسیاری از لوازم مانند جا ادویه ای، فنجان، فندک گاز، ظرف های پلاستیکی و غیره را بر روی آن قرار دهید.

فانتزی کردن فضا

با قرار دادن گلدان ها و گل های زیبا یا صندلی های چوبی با رنگ های متنوع در آشپزخانه تان طرح فانتزی و روحیه بخشی را در آشپزخانه تان اجرا کنید.

استفاده از آثار هنری

برای لوکس و شیک تر شدن آشپزخانه تان، از وسایل هنری و کلاسیک غافل نشوید. این وسایل در آشپزخانه استفاده ای ندارند ولی فضا را به سمت مدرنیته می‌برند.

استفاده از الگوهای جالب

با خلاقیت خودتان یا استفاده از طراحان حرفه ای کف پوشها کف، روکش صندلیها و … انتخاب کنید.

مثلاً می‌توانید از کاشی هایی با طرحهای خاص در کف استفاده کنید. با انتخاب چرم های طرح دار برای صندلی پیشخوان و رو کابینتی های متضاد، جلوه ای خاص به فضای آشپزخانه تان بدهید.

داشتن آشپزخانه تمیز

پیش از هر چیزی برای داشتن یک آشپزخانه مدرن باید به تمیز بودن و نظافت آن توجه داشته باشید.

قانون مثلث طلایی

در این قانون گاز، یخچال و ظرفشویی سه ضلع این مثلث هستند. اگر آشپزخانه شما به صورت مستطیلی و کشیده است، بهتر است این 3 در یک مسیر نسبت به هم قرار داشته باشند.

در غیر این صورت بهترین چیدمان این است که هر یک از وسایل آشپزخانه در کنج یک ضلع قرار گیرند. چیدمان مثلث طلایی باعث می‌شود رفت و آمد در آشپزخانه به بهترین حالت صورت گیرد و وسایل پر کاربرد در دسترس باشند.

اشتراک گذاری

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه زرین با تكيه بر تجربه و دانش فني سعي بر اين دارد تا محصولاتي با كيفيت و قيمت مناسب را در راستاى طراحي و تجهيز آشپز خانه هاي صنعتي (رستوران،فست فود) وصنايع سرد و گرم را با كسب حداكثري رضايت مشتريان ، توليد و عرضه نمايد. 

شعبۀ 1

شعبۀ 2

دسترسی سریع

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر